ویژگی های صندلی اداری مناسب برای کارمندان

یکی از مهمترین مبلمان مورد نیاز برای دفاتر و شرکت ها، صندلی اداری می باشد از این رو ما در این مقاله سعی کرده ایم در مورد ویژگی های صندلی اداری مناسب برای کارمندان توضیحاتی بیان کنیم تا اگر شما کاربر عزیز قصد خرید این محصول را داشته باشید به راحتی بتوانید بهترین نوع آن را انتخاب کنید.

صندلی اداری مناسب

با توجه به اینکه کارمندان یک شرکت و اداره بیشتر ساعات روز خود را بر روی صندلی اداری میگذرانند به طور حتم انتخاب یک صندلی مناسب می‌تواند اهمیت بالایی داشته باشد؛ زیرا اگر این صندلی به درستی انتخاب نشود در آینده مشکلات برای ستون فقرات و مشکلات گردن درد برای کارمندان به وجود خواهد آمد و در طول روز نیز کارمندان سریعتر خسته می‌شوند و بازدهی خوبی نخواهند داشت. توجه داشته باشید که صندلی اداری باید با توجه به شغل مورد نظر انتخاب شود برای مثال افرادی که با کامپیوتر سروکار دارند و بعضی مواقع به پشتی صندلی تکیه می‌دهند باید از صندلی های اداری که پشتی آنها قابلیت ارتجاعی به سمت عقب را داشته باشد استفاده کنند. همچنین لازم است بدانید که بهترین زاویه نشستن حدود ۱۱۰ درجه است که در این زاویه کمترین فشار به کمر وارد شده و فرد میتواند تسلط کافی به رایانه داشته باشد.

صندلی اداری مناسب

قابلیت تنظیم ارتفاع صندلی اداری

صندلی اداری به طور کلی برای استفاده برای پشت میزهای اداره طراحی شده که از نوع صندلی های چرخان هستند. یکی از مهمترین ویژگیهای صندلی اداری قابلیت تنظیم ارتفاع آن می باشد زیرا به طور حتم هر کارمندی نیاز دارد که با توجه به ارتفاع میز و قد خود به گونه ای این صندلی را تنظیم کند که بتواند در بهترین و راحت ترین حالت قرار بگیرد. این نوع صندلی به فرد اجازه می‌دهد که به راحتی ساعتی را بر پشت میز بگذراند. مدل قدیمی صندلی های اداری به صورتی تغییر ارتفاع داشت که کاربر باید یک پای خود را روی صندلی گذاشته و سپس آن را چرخانده تا ارتفاع کاهش یا افزایش پیدا کند، اما نوع مدرن صندلی اداری به گونه ای است که مجهز به یک جک هوایی بوده که امکان تنظیم آسان ارتفاع صندلی را در حالت نشسته فراهم کرده است.

صندلی اداری مناسب

پشتی مناسب صندلی اداری

یکی از مهمترین نکاتی که در هنگام انتخاب صندلی اداری باید به آن توجه شود پشتی مناسب این صندلی است به طوری که لازم است این پشتی انحنای سی شکل داشته که گودی کمر را در زمان تکیه دادن حفظ کند، همچنین پشتی باید از متریالهای مناسب بوده و بهترین گزینه آن متریال های ضد عرق بوده که موجب میشود فرد عرق نکرده و لباس به بدن نچسبد. از دیگر قابلیتهای پشتی مناسب صندلی اداری این است که به راحتی بتوان این پشتی را تنظیم نمود زیرا یکی از ناراحتیهای ناشی از نشستن طولانی مدت، کمردرد می باشد اما با قابلیت تنظیم پشتی می‌توان این ناراحتی را تا حد امکان کاهش داد. با استفاده از این ویژگی فرد می‌تواند صندلی را به موقعیت های مختلف تنظیم کرده و در صورت نیاز عمق صندلی را کمی بیشتر کند.

صندلی اداری مناسب

دسته قابل تنظیم صندلی اداری

دسته های قابل تنظیم صندلی های اداری یکی دیگر از ویژگی‌ها و مواردی است که در هنگام خرید این محصول باید به آن توجه شود، زیرا اگر دسته های صندلی به گونه ای باشد که قابلیت تنظیم داشته باشد به طور حتم در فضای دست کارمندان اختلال ایجاد نشدن و همیشه فضای کافی برای حرکت دست ها وجود دارد. یکی از بهترین دسته ها برای صندلی نوعی است که کوسن و انحنای مناسبی داشته باشه. توجه داشته باشید یکی از مشکلاتی که برای بیشتر کارمندان و پشت میز نشینان به وجود می‌آید سندروم تونل کارپال است که این مشکل زیر فشار مکرر بر روی دست ایجاد شده و موجب منقبض شدن عضلات دست می شود که پیشگیری از این بیماری با استفاده از صندلی که حمایت لازم و کافی را با استفاده از دسته قابل تنظیم به عمل آورد امکان پذیر می باشد.

سایر مقالات
چگونه اتاق کار پرسنل را با دکوراسیون نظم بیشتری دهیم؟
چگونه اتاق کار پرسنل را با دکوراسیون نظم بیشتری دهیم؟
نظم و زیبایی محیط کار را می توان به عنوان اصلی ترین عوامل تاثیرگذار بر بازدهی کارکنان دانست.
ادامه مطلب
پارتیشن اداری با پارتیشن منزل چه تفاوت‌هایی دارد؟
پارتیشن اداری با پارتیشن منزل چه تفاوت‌هایی دارد؟
پارتیشن‌ها در محیط‌های اداری اما نقش پررنگ‌تر و شاید اساسی‌تر و کاربردی‌تری دارند. در واقع، با پارتیشن‌های اداری می‌توان معابر را در هم ادغام کرد و از فضاهای پرت استفاده بهینه کرد. پارتیشن‌های اداری از شیشه، ام دی اف، آلومینیوم و ترکیب شیشه و ام دی اف ساخته می‌شوند. 
ادامه مطلب
معرفی لوازم اداری  مفید برای دکوراسیون اتاق اداری
معرفی لوازم اداری  مفید برای دکوراسیون اتاق اداری
برای داشتن محیط کار مناسب باید به دکوراسیون و مبلمان اداری محل کار مثل میز کنفرانس؛ صندلی ها، میزهای کار و حتی پارتیشن های اداری جدا کننده که از لوازم ضروری بخش اداری است توجه شود
ادامه مطلب
نحوه قیمت گذاری پارتیشن‌های اداری
نحوه قیمت گذاری پارتیشن‌های اداری
پارتیشن‌ها به‌منظور جداسازی موقت فضای کار مورداستفاده قرار می‌گیرند. تنوع در رنگ، طرح، متریال، ارتفاع و... از عوامل تأثیرگذار بر قیمت پارتیشن‌های اداری به‌حساب می‌آید.
ادامه مطلب