طراحی داخلی با استفاده از بهترین چیدمان مبلمان اداری

طراحی داخلی اماکن اداری را شاید مهمترین موضوع برای ساخت اداره ها دانست. انتخاب مبلمان اداری و طراحی دکور و رنگ بندی اماکن اداری جزء اصلی ترین موارد در راحتی ارباب رجوع می باشد. انتخابمبلمان اداری و تجهیزات مناسب باید علاوه بر زیبایی، دارای فضایی ساختار یافته باشد. به همین دلیل نیاز به صرف وقت زیادی برای انتخاب مبلمان اداری است. در اینجا به نکاتی راجع به انتخاب مبلمان اداری مراکز اداری اشاره می کنیم.

 دکوراسیون اداری فضا گویا

انتخاب مبلمان اداری

امروزه انتخاب درست دکور و مبلمان اداری نقش مهمی در اداره ها ایفا می کند. انتخاب مبلمان اداری از جمله عوامل مهم در افزایش میزان توجه مهمانان در ساختمان های اداری به شرکت مربوطه است. علم طراحی دکور با توجه به پیشرفت تکنولوژی دارای ساختار و گونه های بسیار جذاب و مدرنی است که می تواند چشم بیننده را به خود جلب کند. اداره ها نیز باید متناسب با نیاز ارباب رجوع و راحتی افراد ساخته و طراحی شوند. مهم ترین قسمت از هر طراحی انتخاب رنگ متناسب با دکور و مبلمان اداری با رنگ دیوار ها است که باید دقت فراوانی در این مورد داشته باشند. قیمت مبلمان اداری متناسب با توجه به کیفیت محصولات مد نظر، تعداد این تجهیزات و معیار های طراح یا معماری اداره می تواند متغیر باشد.

 فضاگویا

انواع مبلمان اداری

مبلمان اداری امروزه متناسب با پیشرفت صنعت ساخت صنایع چوبی، پیشرفت چشم گیری کرده است. مجموعه مبلمان اداری  محصولات موجود در این مراکز که شامل میز، کمد، صندلی و مبل های راحتی می شود، می باشند. این وسایل در بسیاری از موارد متناسب با شرایط هر اتاق طراحی می شوند. به عنوان مثال شرایط حضور در اتاق مدیریت شرایط خاص خود را دارد و باید طراحی مخصوص خود را داشته باشد یا اتاق کنفرانس و اتاق انتظار نیز باید با توجه به مخاطب های خود طراحی و ساخته شوند. مبلمان اداری شامل دو نوع کلی کلاسیک و مدرن می شود. مبلمان اداری کلاسیک شامل انواع طراحی های قدیمی و سنتی تر می شود و البته لوازم خاص و کم یاب می باشد. در حالت مدرن طراح یا معمار با توجه به نقشه های روز دنیا اقدام به طراحی دکور و انتخاب تجهیزات مناسب می کند. حالت مدرن طراحی دکور و مبلمان امروزه بیشتر مورد توجه می باشد.

تجهیز سالن ها با مبلمان اداری

همانطور که گفته شد تجهیزات اداری هر سالن متناسب با شرایط آن تعیین می شود. به عنوان مثال میز برای اکثر اتاق ها نیاز است ولی طراحی هر یک باید متناسب با شرایط اتاق باشد. میز اتاق کنفرانس باید طوری باشد که افراد به راحتی دور یکدیگر جمع بشوند و اظهار نظر کنند. این موارد در انتخاب میز های مدیریت و منشی نیز باید رعایت گردد. صندلی ها نیز باید متناسب با تعداد نفرات احتمالی که در اتاق حاضر می شوند، بوده و به اندازه کافی راحت باشد. پارتیشن های اداری از تجهیزات دیگری است که برای جداسازی فضاها از یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرند. پارتیشن ها دارای جنس های مختلفی هستند که شامل آلمینیومی، شیشه ای و ام دی اف می باشد که با توجه به نیاز هر قسمت جنس مناسب انتخاب شود. کانتر ها و ویترین ها نیز مناسب بانک ها و اداره پست می باشد و به صورت مستطیلی شکل و در ارتفاع مناسب ساخته می شود.

 انواع مبلمان اداری |فضا گویا

طراحی داخلی با انتخاب مبلمان اداری مناسب

نکته مهم در طراحی  قرار دادن میز و صندلی ها در جای مناسب است. شلوغی بیش از حد اداره به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست. مبل ها را در فاصله مناسب و با تعداد محدود در محل قرار دهید و سعی کنید هارمونی رنگی مبل با رنگ دیوار ها و پرده برقرار باشد. استفاده از ایده های مناسب و خلاقیت در انتخاب مکان مناسب برای مبلمان اداری پیشنهاد می شود. قرار دادن میز ها در فاصله مناسب نسبت به صندلی از موارد مهم در ایجاد راحتی برای ارباب رجوع است. مبل های راحتی با رنگی ملایم و آرامش بخش برای اتاق انتظار توصیه می شود.

طراحی دکوراسیون با انتخاب مبلمان اداری مناسب

مراجعه به اداره ای شیک و زیبا بسیار لذت بخش تر از اداره های قدیمی و شلوغ است. انتخاب مبلمان اداری در این اماکن از جمله موارد مهم در جلب توجه و راحتی ارباب رجوع است. معمولا معماران در انتخاب پوشش دیوار ها از رنگ های ترکیبی که متناسب و منعطف باشد، استفاده می کنند. کانون توجه در طراحی ها باید به سمت تمرکز هر چه بیشتر بر روی کار ارباب رجوع باشد. این مورد می تواند با نورپردازی مناسب انجام گیرد که البته مصرف کم انرژی و کم کردن هزینه نیز مهم می باشد که هر دو مورد باید رعایت گردد. سیستم سرمایشی و تهویه اداره باید توان کنترل دمای هوای محیط بزرگ را داشته باشد و همچنین مطابق با قوانین محیط زیستی باشد.

نکات مهم در انتخاب مبلمان اداری   

از جمله نکات مهم در طراحی اداره ها می توان به رنگ بندی، دکوراسیون و نورپردازی آن اشاره کرد. در انتخاب مبلمان اداری باید توجه کرد که ارباب رجوع در ابتدای کار محیط اداره و طراحی آن را می بیند، پس تمامی تلاش خود را بر نورپردازی و طراحی دکوراسیون مناسب اداره بگذارید. 

 رنگ بندی مبلمان اداری همانطور که گفته شد باید متناسب با دکور و شرایط محیط ملایم و آرمش بخش باشد. انتخاب رنگ نامناسب می تواند روند کلی طراحی را به هم بریزد. هارمونی بین رنگ های دیوار و دکور از جمله مهمترین قسمت های یک طراحی دکوراسیون مناسب است. ترکیب رنگ های ملایم و تیره یکی از انتخاب های متداول بین مردم می باشد. دکور نیز باید طوری باشد که ارباب رجوع بتواند برای انجام کار های شخصی مختلف مدتی در قسمتی از اداره بنشیند. نورپردازی باید طوری باشد تا در قسمت هایی که نیاز به نوشتن است مانند میز ها، دارای نور کافی بوده و به راحتی قابل رویت باشد.  

سایر مقالات
اطلاعات مورد نیاز برای خرید صندلی کنفرانس
اطلاعات مورد نیاز برای خرید صندلی کنفرانس
صندلی کنفرانس از مبلمان اداری است که باید در انتخاب آن دقت کافی داشت. شرکت در کنفرانسی که، صندلی کنفرانس مناسبی ندارد، خسته کننده خواهد بود.
ادامه مطلب
استفاده از پارتیشن اداری با کیفیت
استفاده از پارتیشن اداری با کیفیت

سازماندهی و زیباسازی محیط های اداری از اهمیت بسیاری برخوردار است و همه مدیران تلاش می کنند تا با بهترین وسایل، نظم را در محیط اداره ایجاد کنند و از این طریق محیطی آرام برای همه افراد و کارمندان تشکیل دهند. یکی از بهترین راه ها استفاده از پارتیشن اداری است که به نوبه خود اهمیت بارزی در ایجاد فضای خصوصی و آرام در اداره دارد. بهتر است بدانید که از پارتیشن اداری برای جداسازی و تقسیم بندی فضاها استفاده می شود. امروزه انواع مختلفی از پارتیشن اداری وجود دارد که می توان بر حسب نیاز اداره آن را انتخاب کرد و مورد استفاده قرار داد. پارتیشن اداری بهترین گزینه برای استفاده بهینه از کمترین فضا است.

ادامه مطلب
آیا میز کنفرانس شیشه‌ای مناسب سازمان‌ها و ادارات است؟
آیا میز کنفرانس شیشه‌ای مناسب سازمان‌ها و ادارات است؟
همه ما بیشتر ساعات روز را در محیط کار سپری می‌کنیم و به نوعی می‌توانیم محیط کار را خانه دوم خود بدانیم. از همین رو توجه به اصول زیبایی شناسی و ارگونومیک از ضروری‌ترین مواردی به حساب می‌آید که باید از سوی مدیر یک مجموعه به آن توجه گردد.
ادامه مطلب
چگونه اتاق کار پرسنل را با دکوراسیون نظم بیشتری دهیم؟
چگونه اتاق کار پرسنل را با دکوراسیون نظم بیشتری دهیم؟
نظم و زیبایی محیط کار را می توان به عنوان اصلی ترین عوامل تاثیرگذار بر بازدهی کارکنان دانست.
ادامه مطلب