تاثیر دکوراسیون اداری در فضای بانک ها

  بانک ها یکی از بخش های تاثیرگذار بر توسعه و ترقی یک مملکت به  حساب می آیند. همواره هدف از ایجاد بانک ها در هر کشوری افزایش آرامش در زندگی افراد آن جامعه بوده است. امروزه بانک ها با اعطای تسهیلات و وام ها تاثیر به سزایی در پیشرفت زندگی مردم و افزایش رفاه حال آن ها بر عهده دارند. 
هر چه این مراکز، خدمات و تسهیلات ویژه تری به مشتریان خود ارائه دهند، میل و رقبت مردم برای  سرمایه گذاری در این دسته از بانک ها بیشتر خواهد شد. 
عوامل زیادی بر جذب مشتری در بانک ها تاثیر خواهد گذاشت. تسهیلات ارائه شده، رفتار بانکدار ها با ارباب رجوعان و دکوراسیون فضای بیرونی و داخلی بانک ها از جمله عوامل تاثیر گذار بر نحوه دیده شدن آن ها در نزد مردم به حساب می آید. در این مقاله ما سعی داریم تاثیر دکوراسیون اداری در فضای بانک ها  را بررسی نماییم. پس در ادامه همراه ما باشید!
قدمت بانک داری درایران به سال ها پیش باز می گردد. به  همین جهت، در میان بانک های ایران، دکوراسیون به کار رفته شده در برخی از آن ها به 50 سال پیش تعلق دارد. متاسفانه در اکثر این بانک های قدیمی شهر، از فضا سازی و دکوراسیونی خاص و جذاب استفاده نشده است. در اکثر این دسته از بانک ها، از مبلمان اداری ساده و حتی قدیمی استفاده شده است و ارتباط ارباب رجوع با متصدی نیز با استفاده از شیشه و یا ام دی افی ساده برقرار می شود. 
بانک ها یکی از مراکز پرتردد و شلوغ شهر به حساب می آیند که با در نظر گرفتن یک دکوراسیون داخلی خاص و متناسب با آن، می توان تاثیر به سزایی بر روان و انرژی افراد حاضردر آن گذاشت. قطعا بهره گیری از دکوراسیونی منحصر به فرد، در میزان بازدهی کارکنان و افزایش صبر و حوصله ارباب رجوعان تاثیر زیادی خواهد داشت. 

تاثیر دکوراسیون اداری در فضای بانکها


نکته ای که باید در فضا سازی بانک ها به آن توجه داشت، این است که : دوره استفاده از فضاهای بانکی پارتیشن اداری شده به سر آمده است و برای تاثیرگذاری و جذب هرچه بیشتر مشتری، باید با استفاده از ایده های نو و خلاقانه در این عرصه گام برداشت.  
برای طراحی مدرن فضاهای بانکی باید به موارد متفاوتی توجه شود که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.
یکی از مهم ترین مسائلی که در طراحی فضای بانک ها باید به آن توجه داشت، در نظر گرفتن جمعیت و میزان تردد در این دسته از مراکز است. از همین رو، باید طراحی به گونه ای انجام شود که ضمن استفاده بهینه از فضا، بتوان فضایی دنج و کارآمد را برای کارکنان و کاربران فراهم کرد. 
رنگ ها یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر طراحی فضای داخلی بانک ها به حساب می آیند. با بهره گیری از روانشناسی رنگ ها می توان، احساسات متفاوتی را در فضای بانک ها طنین انداز کرد. انرژی، نشاط، آرامش و امنیت ، همه و همه  از جمله احساساتی هستند که می توان با استفاده از قابلیت رنگ ها در فضا ایجاد کرد. بدین منظور می توان در انتخاب رنگ دیوار و مبلمان اداری از رنگ مورد نظر استفاده کرد. 
مبلمان اداری یکی از مهم ترین المان های تاثیرگذار بر سلامت و آرامش کارکنان و ارباب رجوعان  است. قطعا استفاده از مبلمان اداری زیبا، استاندارد و ارگونومیک  حس رضایت مندی کارکنان و ارباب رجوعان را به دنبال خواهد داشت. همان طور که گفته شد، تاثیر رنگ در انتخاب مبلمان اداری را نیز نمی توان نادیده گرفت. قطعا کار کردن در فضایی شیک و مدرن با افزایش کارایی و بهره وری کارمندان همراه خواهد بود. 
 
در متدهای جدید طراحی و فضاسازی اداراتی هم چون بانک ها، دیگر همانند گذشته از پارتیشن برای جداسازی قسمت های مختلف استفاده نمی شود. در روش جدید سعی می شود تا ارتباط قوی تری مابین متصدی و مشتری برقرار شود. به همین جهت از میزهای اداری بزرگ و کارآمد برای کارمندان و متصدیان استفاده می شود. بی شک استفاده از میزهای ارگونومیک و زیبا تاثیر به سزایی بر زیباسازی محیط خواهد داشت. 
شرکت فضا گویا با تجربه، رویکرد و طراحی نوین سالهاست که در عرصه تولید مبلمان و میزهای اداری فعالیت دارد و قادر است تا ضمن ارائه بهترین کالاهای اداری، طراحی داخلی فضای کاری مشتریان را نیز بر عهده بگیرد. به منظور کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن های  +9821 – 88729717، +9821 – 88713040و +9821 – 89387تماس حاصل فرمایید.

سایر مقالات
توضیحاتی در مورد خرید میز کنفرانس
توضیحاتی در مورد خرید میز کنفرانس

وجود میز کنفرانس بسیار ضروری و الزامی می باشد و شما می توانید بسته به میل و پسند خود آن را در طرح ها، ابعاد و رنگ های مختلفی که تولید می شوند انتخاب و خرید نمایید. هم چنین شما می توانید برای خرید آن به صورت اینترنتی و آنلاین اقدام نمایید. که آسان ترین روش می باشد. و افراد بسیاری از این طریق اقدام می کنند.

ادامه مطلب
پارتیشن‌های شیشه‌ای هوشمند و مزایای استفاده از آن
پارتیشن‌های شیشه‌ای هوشمند و مزایای استفاده از آن
پارتیشن‌ها از مواد اولیه مختلفی ساخته می‌شوند امروزه با گسترش فناوری و ساخت شیشه هوشمند که در پارتیشن‌ها از آنها استفاده شده است طرفداران خاص خود را پیدا کرده اند
ادامه مطلب
طراحی داخلی دفتر كار به شیوه مدرن
طراحی داخلی دفتر كار به شیوه مدرن
طراحی داخلی دفتر كار به شیوه مدرن
ادامه مطلب
هر آنچه  که باید از میز مدیریتی بدانید
هر آنچه که باید از میز مدیریتی بدانید
اتاق مدیریت، همانطور که از نامش پیداست شاید بهتر باشدکمی رنگ و لعاب بیشتری داشته باشد. به همین خاطر شرکت فضا گویا، برای دسته میزهای مدیریتی خود از یراق آلات برتر استفاده می نماید و معمولا
ادامه مطلب