نحوه طراحی داخلی یک دفتر کار جذاب و انتخاب انواع میز اداری

اگر می‌خواهید روند کاری کارکنان را بالا ببرید و بیشترین بازدهی را داشته باشید، به چیدمان محیط کار خود فکر کنید و طراحی داخلی دفتر کار و انتخاب میز و مبلمان اداری را دست‌کم نگیرید. بهترین گزینه آن است که کار طراحی را به متخصصان این حوزه مانند شرکت فضاگویا بسپارید. ممکن است مجبور باشید کمی بیشتر هزینه کنید، ولی با بالا رفتن راندمان کاری تمام هزینه‌ها خیلی بیشتر از آنچه فکرش را بکنید جبران خواهد شد.

میز اداری و دیگر اکسسوری محیط کار چیزهای هستند که یک بار برای آنها هزینه می‌کنید و تا مدت‌ها از آن استفاده خواهید کرد و نیاز نیست مدام در این زمینه هزینه کنید.

طراحی داخلی یک دفتر

طراحی دفتر و محیط کار به خیلی عوامل بستگی دارد که مهم‌ترین آن اندازه فضا و تعداد کارکنان شما هستند. اینکه بتوانید برای هر کدام فضایی نیمه خصوصی در نظر بگیرید تا در آرامش کار خود را انجام دهند. مهم‌ترین سرمایه‌های یک محیط کار کارکنان هستند و بهای لازم را باید برای آنها پرداخت کنید. محیط کار نباید خسته‌کننده باشد و برعکس باید پرانرژی باشد تا در روحیه و کارایی کارکنان مؤثر واقع شود.

نکات انتخاب انواع میز اداری

یکی از مواردی که شما را در طراحی محیط کار موفق می‌کند انتخاب میز و صندلی مناسب است. وقتی وارد یک محیط کار می‌شوید که کارمندان از میز و صندلی‌های قدیمی استفاده می‌کنند، ممکن است خیلی جالب به نظر نرسد.

انتخاب میز اداری و صندلی زیبا و مدرن و مناسب با فضای کار شما بسیار در جلب نظر مراجعه‌کنندگان تأثیرگذار خواهد بود. همچنین راحتی آنها نیز بسیار مهم است، زیرا کارکنان مدت زیادی از ساعات روز را با صندلی و میز سر و کار دارند و اینکه از استانداردهای ارگونومی برخوردار باشند را مد نظر داشته باشید.

انتخاب انواع میز اداری

برای انتخاب میز مناسب باید پیش‌بینی درستی از وسایلی که کارمند قرار است روی میز بگذارد داشته باشید. هر کاری فضای مناسب خود را لازم دارد. اگر میزی انتخاب کنید که کارکنان بدون پد بتوانند ماوس را روی آن حرکت دهند از مزایای میزهای اداری است. اینکه قرار باشد روی میز کامپیوتر قرار بگیرد یا لپ‌تاپ نیز از موارد دیگری است که در زمان انتخاب میز باید به آن توجه شود.

مورد دیگر این است که باید بدانیم از میز چه استفاده‌ای خواهد شد. چنانچه به فضای وسیع‌تری در کار خود نیاز دارید، بهتر است به‌جای بزرگ‌تر کردن میز تعداد کشوی میزها را بیشتر کنید. میزهای بزرگ جای زیادی را اشغال می‌کنند و این مورد زمانی که فضای کافی ندارید، شما را دچار دردسر خواهد کرد.

انتخاب ارتفاع میز برای پیشگیری از درد پشت و کمر از دیگر مسائل مهمی است که حتماً باید به آن توجه شود. دفاتری که مراجعه‌کننده دارند، بهتر است ارباب رجوع قسمت جلوی میز شما را ببیند و به پشت میز و مخصوصاً مانیتور کامپیوتر یا لپ تاپ شما دسترسی نداشته باشد.

انتخاب میز اداری با رنگ هماهنگ با محیط اداری از عواملی است که محیط را زیباتر خواهد کرد. در چیدمان میزهای اداری باید بهترین استفاده را از فضای خود ببرید. هرچند این فضا رسمی است، اما با ترفندهایی می‌شود آن را صمیمی‌تر جلوه داد؛ زیرا خشکی یک فضای اداری نباید آسایش کارکنان را سلب کند.

اینکه میز اداری به چه شکل باشد و از چه متریالی ساخته شده باشد نیز تأثیر خود را دارد. میز مستطیل شکل با پایه‌های فلزی با میز چوبی تفاوت دارند. فاصله میان میزهای اداری در چیدمان و در نظر گرفتن فضای مناسب برای حرکت صندلی‌ها از دیگر اصول مورد توجه در چیدمان فضای اداری است.

میزها دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام کاربرد مخصوص به خود را دارند. در انتخاب صحیح میز اداری برای میز مدیریتی، میز کارکنان، میز کارشناسان، میز جلسه و پذیرش باید دقت لازم را داشته باشید. این میزها باید متناسب با سمت و رتبه‌ فردی که قرار است از آن استفاده کند انتخاب شوند.

سایر مقالات
ميز كنفرانس چیست
ميز كنفرانس چیست
میز کنفرانس، همانطور که از اسم آن مشخص است برای اتاق های کنفرانس، مذاکره و گفتگو استفاده می شود. اتاق کنفرانس یکی از بخش های مهم فضای اداری و شرکتها محسوب می شود.
ادامه مطلب
مبلمان اداری و قرار گیری آن در فضای اداری
مبلمان اداری و قرار گیری آن در فضای اداری
محیط اداری نیز مانند هر فضای مسکونی یا کاری دیگری نیازمند دکوراسیون مناسب آن محیط است. با در نظر گرفتن ساعات زیادی که کارمندان در این محیط مشغول به کار هستند، مبلمان اداری استاندارد، زیبا و چشم نواز از اهمیت بالایی برخوردار است
ادامه مطلب
انواع میز در دسته بندی مبلمان اداری
انواع میز در دسته بندی مبلمان اداری
مبلمان اداری از میزهای مختلفی برخوردار هستند که هریک کارایی متفاوتی دارند. میز پذیرایی , میز کارشناسی و گیشه از محصولات مبلمان اداری محسوب می شوند.
ادامه مطلب
انواع مبلمان اداری و ویژگی های آن ها
انواع مبلمان اداری و ویژگی های آن ها
به استاندارد مبلمان اداری دقت کنید زیرا مبلمان اداری نشان دهنده اعتبار شرکت شما است. مبلمان اداری شامل میز مدیریت، میز کنفرانس، میز اداری و ... است.
ادامه مطلب