تأثیر متقابل طراحی فضاهای اداری و مبلمان اداری

طراحی محیطی که در داخل آن قرار می‌گیرید شامل دو بخش می‌شود. یکی مربوط به طراحی فضا و محیطی است که در اختیار دارید و دیگری نیز شامل وسایل، اکسسوری و در واقع مبلمانی است که قرار است در این فضا قرار گیرند. مهم‌ترین مسئله درباره طراحی یک فضا به‌ویژه فضای اداری این است که محیط فضا با مبلمان اداری هماهنگ باشد و بهترین اتفاق این است که آنها بر روی همدیگر تأثیر متقابل مثبتی داشته باشند. در واقع، یعنی طراحی مبلمان اداری برمبنای فضای اداری و همچنین خواص ارگونومیک باشد تا نتیجه بهتری بگیرید.

تأثیر فضاهای اداری بر راندمان و کارایی کارکنان موجب شده است تا طراحان مبلمان اداری به این موضوع بیشتر اهمیت بدهند و نگاه دقیق‌تری به آن داشته باشند. چند مورد که ذهن صاحبان مشاغل را به خود مشغول کرده است، عبارتند از:

  • مبلمان اداری نامتناسب یک محیط اداری موجب پرت شدن فضا و تأثیرگذاری منفی می‌شود.
  • ایستایی مبلمان اداری و ترکیب زیبایی‌شناسی و همچنین ویژگی‌های ارگونومی آن از مهم‌ترین عوامل ایجاد آرامش در کارکنان است.
  • تجهیز فضای اداری به وسیله طراحانی باید صورت گیرد که توانایی لازم برای طراحی مبلمان اداری بر اساس فضاهای موجود را داشته باشند.
  • نکته مهم تأثیر طراحی مبلمان اداری بر روح و روان کارکنان و همچنین افزایش راندمان کاری آنها است. این طراحی نه تنها یک حرفه و هنر بلکه علمی است که اگر برمبنای اصول ارگونومی نباشد، شاید حتی برای شرکت‌ها موجب ضرر و زیان شود. بررسی فضا و طراحی مبلمان اداری براساس فضای در دسترس از پرت فضا جلوگیری می‌کند.
  • اینکه در طراحی یک محیط اداری، مبلمانی خاص و ویژه آن فضا طراحی شود تا اینکه از مبلمان اداری پیش ساخته و آماده استفاده کنند، بسیار متفاوت است. در بسیاری مواقع طراحان از همان متریالی در ساخت مبلمان استفاده می‌کنند که در ساختمان استفاده شده است و این هارمونی خود بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

طراحی فضاهای اداری و مبلمان اداری​​​​​​​

طراحی فضای اداری

امروزه طراحان فضاهای اداری در کار خود این تأثیر متقابل را مد نظر قرار می‌دهند. آنها باید بتوانند بهترین هماهنگی را بین فعالیت‌ها و ارتباطات محیط کار به وجود آورند. اینکه طراحی مبلمان شما به چه شکل باشد، به غیر از اندازه فضا به موارد دیگری نیز بستگی دارد.

اتاق‌ها باید طوری طراحی شوند که حریم خصوصی فرد و آزادی نسبی کارکنان حفظ شود و فعالیت هر شخص مزاحمتی برای دیگران ایجاد نکند. کارکنان این اتاق‌ها اغلب کسانی هستند که کارشان در ارتباط با یکدیگر است. کارکنانی که احیاناً مراجعان آنها ایجاد صدا و مزاحمت برای دیگران نخواهند شد.

در سالن‌های عمومی نیز میزها باید طوری در کنار هم چیده شوند که کارکنان مزاحمتی برای یکدیگر نداشته باشند و هر شخص حریم خصوصی معینی برای خود داشته باشد. به طور معمول، در کنار این سالن‌ها اتاق رئیس و اتاق جلسات قرار می‌گیرند.

محیط‌های کاری باید مناسب باشند تا بتوانند از یک برنامه‌ریزی خوب پشتیبانی کنند و فضاهای بزرگ نباید تمام روز بدون استفاده بمانند.

امروزه بیشتر طراحان در کار خود این مورد را مد نظر دارند که مبلمان را با توجه به محیط و نوع کاربری انتخاب نمایند. آنها توجه لازم به تأثیر مبلمان اداری در دکوراسیون فضاها را دارند. مبلمان اداری مناسب فضای شما قادر به ایجاد شخصیت و پرستیژ است.

به علاوه، شکل و شمایل میز کارمندی و صندلی‌ها و مبلمان اداری احساسات متفاوتی را در بیننده برمی‌انگیزند و تأثیرات متفاوتی دارند. مثلاً مبلمان اداری گرد یا حلالی فضایی دلپذیر و جذاب به وجود می‌آورد و در عین حال صمیمیت را افزایش می‌دهد. اگر می‌خواهید فضایی خودمانی‌تر داشته باشید، می‌توانید از این نوع مبلمان استفاده کنید. اگر فضای شما کوچک است، بهتر است از مبلمان اداری مربع یا مستطیل شکل که دارای زاویه قائمه هستند استفاده کنید. به این ترتیب پرت فضا کمتر خواهد بود.

اگر با خواندن این مقاله ترغیب شده‌اید که طراحی مبلمان اداری خود را براساس این تأثیرات انجام دهید، با شرکت فضاگویا تماس بگیرید.

سایر مقالات
استانداردهای میز و مبلمان اداری را بدانیم
استانداردهای میز و مبلمان اداری را بدانیم
در تولید مبلمان اداری باید به اصول ارگونومیک دقت شود تا سلامت بدن افراد به خطر نیوفتد، شرکت فضا گویا تولید کننده انواع صندلی، میز اداری، میز کنفرانس را طبق استاندارد های روز دنیا ارائه می دهد
ادامه مطلب
نکاتی مهم برای انتخاب بهتر فضای اداری
نکاتی مهم برای انتخاب بهتر فضای اداری
نکات مهم درباره انتخاب فضای اداری را بدانید. می توانید با داسنتن نکات مربوط به انتخاب فضای اداری بهره وری کار خود را بالا ببرید و سود خوبی نیز بدست آورید
ادامه مطلب
معرفی انواع مختلف پارتیشن های اداری
معرفی انواع مختلف پارتیشن های اداری

اگر تا به حال به ادارات دولتی گوناگون یا شرکت های خصوصی مراجعه کرده باشید، پارتیشن اداری را مشاهده کرده اید که قسمت های مختلف اداره را تشکیل می دهد و برای جدا کردن اتاق ها از پارتیشن ها شده است. این پارتیشن ها بخش مهمی از مراکز دولتی و شرکت های خصوصی را تشکیل می دهند و کاربرد فراوانی دارند. در ادامه با انواع پارتیشن های اداری و کاربردها و مزیت های استفاده از آن ها آشنا می شویم.

ادامه مطلب
قیمت پارتیشن اداری
قیمت پارتیشن اداری
پارتیشن‌های اداری که این روزها به اجزای جدایی ناپذیر محل و فضای سازمان‌ها و شرکت‌ها تبدیل شده‌اند، دارای انواع گوناگونی هستند. پارتیشن‌های تک جداره و دو جداره مهم‌ترین انواع پارتیشن‌ها هستند که بسته به نیاز سفارش داده می‌شوند.
ادامه مطلب