نکات قابل توجه یک سازمان قبل از انتخاب مبلمان اداری

مبلمان اداری

پیشرفت علم و تکنولوژی موجب شده است تا اغلب اشخاص یک جامعه ساعت‌های زیادی در طول روز را پشت میزها سپری نمایند. قطعاً استفاده از میز و صندلی‌های ارگونومیک و زیبا در بهبود روند کار کارکنان تأثیر به سزایی خواهد داشت. در چند سال اخیر کمپانی‌های مختلفی در عرصه تولیدات مبلمان اداری فعالیت دارند، از همین رو دست مشتریان به‌منظور انتخاب بهترین محصول در میان کاتالوگ‌های مختلف، باز است. گفتنی است که مدیران یک ارگان یا شرکت باید در زمان انتخاب مبلمان اداری به نکاتی توجه نمایند که در ادامه مقاله به آن‌ها خواهیم پرداخت.

مشتریان گرامی نباید در زمان خرید فقط به تصویر محصولات در کاتالوگ بسنده کنند. زیرا ممکن است تصاویر موجود در کاتالوگ با فضای حقیقی و دیزاین محیطی محل کار شما تفاوت داشته باشد؛ ضمن اینکه ممکن است مبلمان اداری انتخابی شما به نسبت محل کارتان، کوچک‌تر یا بزرگ‌تر باشد. بنابراین توصیه ما به خریداران این است که حتی‌المقدور از خرید اینترنتی و یا خریدهای مبتنی بر کاتالوگ بپرهیزند و سعی کنند پس از بازدید حضوری محصول، اقدام به خرید نمایند.

از دیگر مواردی که مدیران در هنگام خرید باید به آن توجه نمایند این است که در زمان سفارش محصول به پست سازمانی کارکنان دقت نمایند؛ به‌گونه‌ای که مبلمان انتخابی با شأن و پست سازمانی آن‌ها هم‌خوانی داشته باشد.

توجه به سایر نیازهای مجموعه از دیگر نکاتی است که خریداران باید به آن توجه داشته باشند. مدیر یک مجموعه علاوه بر تهیه مبلمان اداری برای منابع انسانی باید حداقل یک میز کنفرانس 8 نفره متصل به میز مدیریت تهیه نماید. تجهیز کردن اتاق کنفرانس و سالن ناهارخوری از دیگر مواردی است که باید به آن توجه شود.

میزهای اداری را بسته به نیاز کارکنان انتخاب نمایید. قطعاً در هر مجموعه مدیر از بالاترین پست برخوردار است لذا باید بزرگ‌ترین میز را نیز در اختیار داشته باشد (حداقل طول میز مدیریت باید 180 سانتی‌متر باشد). برخی از پست‌های سازمانی به‌گونه‌ای است که ابزار و وسایل بیشتری بر روی میز آن‌ها قرار می‌گیرد. این دسته از افراد باید در مقایسه با دیگر کارمندان، میزهای بزرگ‌تری داشته باشند. به‌طورکلی میز کارمندان معمولی باید طولی مابین 140 الی 160 سانتی‌متر داشته باشد.

زیبایی مبلمان اداری خریداری‌شده از دیگر نکات مهمی است که باید در زمان خرید به آن توجه کرد. همه کارکنان بیشترین زمان خود را در ادارات می‌گذرانند. لذا زیبایی فضای کار می‌تواند نقش به سزایی در روحیه بخشی به آن‌ها داشته باشد. مطلوب است مدیران پیش از تهیه مبلمان اداری، نظر کارکنان را بررسی نمایند. با این کار ضمن احترام به کارکنان، می‌توانند محیطی درخور باسلیقه آن‌ها را فراهم نمایند.

مبلمان اداری

جنس مبلمان اداری از دیگر شاخصه‌های اصلی خرید مبلمان اداری به شمار می‌رود. اگر خریداران گرامی در زمان خرید به کیفیت محصولات توجهی نداشته باشند، خیلی زود باید به فکر تهیه مجدد مبلمان اداری بیفتند. قطعاً هنگامی‌که یک مدیر اقدام به تهیه مبلمان اداری می‌کند، تصمیمی برای تعویض آن‌ها تا چند سال آینده نخواهد داشت. پس واجب است در زمان خرید به مرغوبیت، کیفیت و ضمانت دار بودن محصولات به‌خوبی دقت شود. اکثر محصولات موجود در بازار از جنس نئوپان ملامینه و یا ام دی اف هستند که محصولات ام دی افی از چگالی بالاتری به نسبت محصولات نئوپان ملامینه برخوردار هستند. بهتر است جنس صندلی‌ها را از چرم مرغوب انتخاب کنید زیرا با این کار از پوسته‌پوسته شدن مبلمان اداری جلوگیری خواهید کرد. انعطاف‌پذیری و قابلیت عقب و جلو شدن و تغیر ارتفاع صندلی از ویژگی‌های بسیار مهمی است که باید موردتوجه قرار گیرد.

شرکت فضا گویا یکی از بهترین تولیدکنندگان مبلمان اداری به‌حساب می‌آید که مشتری مداری مهم‌ترین هدف این مجموعه است. مشتریان گرامی می‌توانند به‌منظور کسب اطلاعات بیشتر درزمینه خرید محصولات و نحوه سفارش با شماره تلفن: 89387-021، 88729717-021 و 88713040-021 تماس حاصل فرمایند.
 

سایر مقالات
نکاتی برای انتخاب صندلی مدیریتی مناسب
نکاتی برای انتخاب صندلی مدیریتی مناسب
انتخاب صندلی مدیریتی به پارامترهای بسیاری بستگی دارد. انتخاب صندلی مدیریتی با توجه به دکوراسیون داخلی، فضای مورد نظر و کاربرد آن می تواند متفاوت باشد.
ادامه مطلب
ساخت پارتیشن اداری با قیمت مناسب
ساخت پارتیشن اداری با قیمت مناسب
قیمت پارتیشن اداری در انتخاب نوع پارتیشن اهمیت ویژه ای دارد. عوامل موثر بر قیمت پارتیشن اداری متعدد هستند. در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.
ادامه مطلب
طراحی مناسب برای قفسه های بایگانی
طراحی مناسب برای قفسه های بایگانی
طراحی قفسه های بایگانی باید به گونه ای باشد تا اسناد به راحتی در دسترس قرار گیرند، طراحی قفسه های بایگانی از اصول خاصی تبعیت می کنند که به آنها اشاره میشود
ادامه مطلب
صندلی اداری استاندارد باید چگونه باشد؟
صندلی اداری استاندارد باید چگونه باشد؟
صندلی اداری یک از اجزای مبلمان اداری است که بسیار مورد توجه قرار می گیرد. باتوجه به اینکه کارمندان به خصوص کسانی که با رایانه کار می کنند نیاز به استراحت دارند در انتخاب صندلی مناسب باید به مواردی توجه کرد
ادامه مطلب