مزایای دکوراسیون اداری در ادارات و شرکت ها

زمانی که تمام روز خود را در دفتر سپری می کنید، فراموش می کنید که دیگران چگونه فضای شما را می بینند. برای اینکه ببینید مزایای دکوراسیون در ادارات چیست باید خود را به جای ارباب رجوعی که به شرکت یا اداره شما وارد می شود قرار دهید، تنها در این صورت می توانید ببینید که دفتر شما چگونه ویژگی های شرکتی که در آن کار می کنید را بیان می دارد؟ آیا همه چیز سازماندهی شده است؟ آیا اخلاق حرفه ای در دفتر شما رعایت شده است؟ و ... بنابراین نتیجه میگیریم اولین مزیتی که دکوراسیون دارد تاثیر گذاری بر افرادی است که وارد شرکت می شوند.

دکوراسیون داخلی

فضای اداری ایده آل، فضایی است که بازتابنده حس راحتی و اطمینان باشد. دفتر کار باید آرام بخش جلوه کند. از این رو یکی از مهم ترین ویژگی هایی که باید در دکوراسیون مورد توجه قرار گیرد، انتخاب رنگ است. رنگ ها انعکاس دهنده و ایجاد کننده حالات عاطفی مختلفی هستند. همچنین برای اینکه تاثیر پذیری بیشتری به دفتر و محیط کار خود اضافه کنید، می توانید از تصاویر گرافیکی یا عکس هایی مرتبط با موضوع شرکت استفاده نمایید. سعی کنید تصاویری انتخاب نمایید که روح سرزندگی داشته باشند.
توجه به مبلمان و لوازم کار کارمندان، باعث بهبود بهره وری آنها می شود. علاوه براین، مبلمان اداری مناسب باعث تاثیر گذاری بیشتر بر مراجعه کنندگان می شود. از این رو در می یابیم یکی دیگر از مزایای دکوراسیون اداری انتخاب و چینش مناسب مبلمان است. چینش مناسب مبلمان نیازمند بررسی کامل فضای کار است. به گونه ای که حداکثر استفاده از فضا با کمترین هزینه ممکن صورت گیرد. بهتر است حین خرید مبلمان به رنگ و سبک آن و تطابق مبل با سایر تجهیزات موجود در دفتر دقت کنید. کمر درد، سردرد، بی حوصلگی و مشکلات اعصاب و روان همگی حاصل رفتار های نامناسب در سرکار هستند. با انتخاب مبلمان و تجهیزات اداری مناسب می توانید این موارد را کاهش دهید.

دکوراسیون داخلی

یکی از مشکلاتی که در اغلب ادارات وجود دارد و باعث برهم خوردن نحوه دکوراسیون و به طور کلی نظم اداره می شود، وجود نامه ها و کاغذ های زیادی است که بر روی میز و قفسه ها قرار می گیرد. اینها باعث شلوغ شدن محیط شده و تمرکز کارمند و مراجعه کننده را برهم می زنند. دکوراسیون اداری باید به نحوی باشد که تا حد امکان از ایجاد این مشکل جلوگیری کند. نحوه دکوراسیون می تواند باعث حذف خودکار برخی از فعالیت های اضافی شود، به عنوان مثال می توان قسمتی کوچک برای از بین بردن کاغذهای اضافی به صورت ماهیانه  طراحی کرد.
از مزیت های دکوراسیون مناسب می توان به افزایش قدرت ذهن مدیران و تصمیم گیرندگان اشاره کرد. اگر اصول مدرن طراحی و دکوراسیون رعایت شود، هر فرد احساس مسئولیت بیشتری برای برقراری نظم پیدا می کند. از این رو همه تلاش می کنند تا کارایی بیشتری از خود نشان دهند. در نتیجه پیشرفت شرکت حاصل می شود. به عنوان یک طراح، حتما لازم نیست که استاد فنگ شی باشید تا بتوانید نظم و سازگاری خاصی در محیط کار به وجود بیاورید. تنها کافی است به فضا و نیاز های کاری که دارید فکر کنید. به گونه ای دکوراسیون را انجام دهید که هر کارمند علاوه بر حفظ حریم شخصی به راحتی قادر به برقراری ارتباط با سایرین باشد. سعی کنید تا حد امکان از نور طبیعی در محیط کار استفاده نمایید. نور طبیعی باعث سرزنده شدن و افزایش انرژی در کارکنان می شود. سعی کنید تا حد امکان حالت ارگونومیک دکوراسیون را دچار تغییر نکنید. 
در صورتی که فضا اجازه میدهد، می توانید بین محل کار مدیر و کارمندان وسیله یا مبلمانی قرار ندهید تا مراجعه کننده با تمرکز بیشتری به دفتر مدیر برود و نیز بتواند نگاهی به اطراف دفتر بندازد.

برای اینکه دکوراسیونی زیبا و استاندارد داشته باشید می توانید از کارشناسان با تجربه فضاگویا به رایگان مشاوره بگیرید. متخصصان فضاگویا به محل شما اعزام می شوند و پس از مشاهده محل کار و امکانات دفتر، بهترین پیشنهادات را  در زمینه  میز اداری به شما میدهند و در کوتاهترین زمان ممکن طرح مورد تایید شما را اجرا خواهند نمود.

سایر مقالات
تاثیر صندلی کارمندی مناسب در افزایش بازدهی کارمندان
تاثیر صندلی کارمندی مناسب در افزایش بازدهی کارمندان
صندلی کارمندی مناسب باعث سلامت جسمی کارکنان می شود. تاثیر صندلی کارمندی مناسب در افزایش بهره وری و رضایتمندی کارمندان موضوعی محرز است
ادامه مطلب
توضیحاتی در مورد خرید میز کنفرانس
توضیحاتی در مورد خرید میز کنفرانس

وجود میز کنفرانس بسیار ضروری و الزامی می باشد و شما می توانید بسته به میل و پسند خود آن را در طرح ها، ابعاد و رنگ های مختلفی که تولید می شوند انتخاب و خرید نمایید. هم چنین شما می توانید برای خرید آن به صورت اینترنتی و آنلاین اقدام نمایید. که آسان ترین روش می باشد. و افراد بسیاری از این طریق اقدام می کنند.

ادامه مطلب
چگونه فضای کوچک را با مبلمان اداری بزرگتر جلوه دهیم
چگونه فضای کوچک را با مبلمان اداری بزرگتر جلوه دهیم
همواره شرکت ها در صدد توسعه فعالیت های کاری خود هستند و ادارات به دنبال افزایش عملکرد، سود دهی و اهداف خود می باشند
ادامه مطلب
میز اداری مدرن
میز اداری مدرن
همان طور که می دانید بخش زیادی از ساعات افراد در محل کارشان صرف می شود و فضای محل کار می تواند نقش به سزایی در
ادامه مطلب