روند تغییر طراحی مبلمان اداری در سال 2016

محیط کار باید طراحی انعطاف پذیری داشته باشد تا فضا و اهداف کاری مناسبی برای کارکنانی که در آن کار می کنند را به همراه داشته باشد. از این رو بسیاری از شرکت ها با علم به اینکه دکوراسیون داخلی و مبلمان اداریتاثیر زیادی در بهبود عملکرد آنها دارد، سعی در به روز کردن دفاتر خود دارند.

 رویکرد مورد استفاده در سال جدید (سال 2016) حذف دیوارهای قدیمی است که مانع رسیدن نور طبیعی می شوند، سرمایه گذاری در بخش های عمومی، جدا کردن بخش ها و قسمتهایی است که راندمان کارکنان را پایین می آورد. طراحی جدید سعی دارد طراحی محیط کار را به گونه ای باشد که علاوه بر حفظ فضای شخصی کارکنان، آنها قادر باشند در کنار یکدیگر به بهترین شکل وظایف خود را اجرا کنند. در ادامه برخی از مفیدترین روندهای تغییر طراحی مبلمان اداری در سال 2016 که حاصل گفت و گو با متخصصان این صنعت است را ارائه می کنیم.

1- میزهای بدون صندلی یا «هات دسکینگ»

با وجود اینترنت بیسیم، لپ تاپ و تبلت ها، نیازی نیست که کارکنان به یک صندلی خاص و یک میز مخصوص دوخته شوند. در عوض، آنها قادر هستند بیشتر در فضای کاری حرکت کنند. در برخی از شرکت ها میزهای تک نفره به کل حذف شده و شمایی جدید به نام هات دسکینگ جای آن را گرفته است. هات دسکینگ به معنای این است که هیچ کس در اداره دارای میز یا صندلی مخصوص به خود نمی باشد. در این حال زمانی که صبح به سرکار می روید می توانید هر جایی که راحت هستید بشینید. از این رو باید مکان هایی در اداره تعبیه شود که بتوان آن را به راحتی تغییر آرایش داد و جابجا کرد. پژوهش گرانی که موافق استفاده از این روش هستند بیان داشته اند که این کار باعث ایجاد صمیمیت بیشتر و حس همکاری در میان کارکنان شده و آنها راحت تر می تواند ایده های خلاقانه خود را با هم به اشتراک بگذارند.

مبلمان اداری

2- میزهای متحرک

دلیل استفاده از چنین میزهایی این است در هنگام نیاز بتوان آنها را به صورت تکی یا گروهی استفاده کرد. میزها در این روش به صورت تکه های پازل به هم می چسبند و آنها را می توان جدا کرد یا براساس نیاز کارکنان به صورت متفاوت دوباره چید. این روند حالتی مدرن از طراحی مبلمان اداری است که شامل تحرک، انعطاف پذیری و همکاری بیشتر می شود.

میز اداری متحرک

3- مناطق همپوشانی

گزینه دیگر برای تشویق به همکاری در بین کارکنان طراحی فضا با استفاده از «مناطق همپوشانی» است. این مناطق باعث می شوند کارکنان تعامل خیلی بیشتری با هم داشته باشند. تحقیقات بیان می دارند ایجاد فرصت هایی برای تعامل برنامه ریزی نشده در میان کارمندان از ویژگی های مهم این روند جدید است. ویژگی اصلی این روش این است که نواحی مختلف با هم در ارتباط کامل باشند و بتوان از راه های مختلفی به مکان واحد رسید.

4- اتاق موسیقی

یکی از راه های افزایش بهره وری کارمندان پرورش فرهنگی مثبت در محل کار است. اتاق موسیقی به این دلیل اضافه شده است که به کارکنان اجازه تخلیه فشار کاری بیش از حد را بدهد. در یکی از شرکت های بزرگ واردات و صادرات در کالیفرنیا، کارکنان به صورت گروهی برای خارج شدن از فشار کاری وارد اتاق موسیقی شده و اقدام به نواخت موسیقی می نمایند. تحقیقات نشان داده که راندمان کارکنان این شرکت پس از اضافه شدن اتاق موسیقی به طرز چشم گیری افزایش یافته است.

5- سوپر میز

یکی از شرکت ها در نیویورک به منظور افزایش همکاری کارکنان باهم اقدام به ساخت میزی با 000/20 متر مربع مساحت کرده است؛ در این میز 170 کارمند می توانند بنشینند. برای کارکنانی که می خواهند در محیطی ساکت تر کار کنند، یا بحث شخصی داشته باشند، میزادارایقوسی بزرگ است که صندلی های زیر آن تعبیه شده و فضای بسیار آرامی ایجاد می کند. این میز نمادی از همکاری و خلاقیت در این شرکت به شمار می رود.

سوپر میز اداری

شرکت تولید مبلمان اداری فضاگویا، با نزدیک به 30  سال سابقه در زمینه طراحی و تولید مبلمان اداری با بهره گیری از 3واحد تولیدی مجزا و پیشرفته ترین تجهیزات تولید پنل های چوبی، ماشین آلات CNCبرش و مونتاژ، امکان پیاده سازی جدیدترین طرح های مبلمان اداری در سال 2016 را برای مشتریان خود فراهم نموده است.

برای اطلاعات بیشتر با شماره 89387 تماس حاصل نمایید.

سایر مقالات
تاثیر صندلی کارمندی مناسب در افزایش بازدهی کارمندان
تاثیر صندلی کارمندی مناسب در افزایش بازدهی کارمندان
صندلی کارمندی مناسب باعث سلامت جسمی کارکنان می شود. تاثیر صندلی کارمندی مناسب در افزایش بهره وری و رضایتمندی کارمندان موضوعی محرز است
ادامه مطلب
انواع پارتیشن متحرک را بشناسید
انواع پارتیشن متحرک را بشناسید
پارتیشن‌ها به دو دسته پارتیشن ثابت و پارتیشن متحرک تقسیم می‌شوند. پارتیشن‌های متحرک به دلیل کارایی که دارند در خیلی از فضاها قابل استفاده هستند.
ادامه مطلب
تأثیر متقابل طراحی فضاهای اداری و مبلمان اداری
تأثیر متقابل طراحی فضاهای اداری و مبلمان اداری
طراحی محیطی که در داخل آن قرار می‌گیرید شامل دو بخش می‌شود. یکی مربوط به طراحی فضا و محیطی است که در اختیار دارید و دیگری نیز شامل وسایل، اکسسوری و در واقع مبلمانی است که قرار است در این فضا قرار گیرند
ادامه مطلب
تآثیر پارتیشن اداری در طراحی و دکوراسیون داخلی
تآثیر پارتیشن اداری در طراحی و دکوراسیون داخلی
پارتیشن اداری، یکی از انواع مبلمان اداری و از جداکننده هایی است که ضمن حفظ یکپارچگی و وحدت ، نظم و زیبایی محیط، باعث افزایش آرامش، تمرکز و بازدهی کارکنان آن مجموعه اداری خواهد شد.
ادامه مطلب