هفت کلید بهبود طرح دیوار کوب در فضای فیزیکی کار

دیوارکوب ها در الگوها، طرح ها و رنگ های مختلفی ارائه می شوند، استفاده از دیوارپوش بهترین تصمیم برای پوشش دیوارهای  اتاق کار و دفاتر است. دیوار کوب نه تنها به اتاق رنگ بندی تازه ای می دهند بلکه خلاقیت و زیبایی را نیز به دفتر کار شما اضافه می کنند. دیوارپوش می توانند فضا اتاق را دستکاری کنند، جزئیات معماری را اضافه یا کم کنند و یا حتی در اشیا آن طرف دیوار هم تغییر ایجاد کند.

هفت کلید بهبود طرح دیوار کوب در فضای فیزیکی کار

در ادامه برخی کاربردهای مختلف دیوار کوب آورده شده است:

  1. اگر قصد پوشاندن دیوار اتاقی تو در تو با دیوار کوب را دارید، حتما از سازگاری طرح و رنگ دیوار کوب ها با هم مطمئن شوید. طراحی نباید به گونه ای باشد که وقتی فرد وارد محیط دیگری می شود ناگهان فضا تغییر کند. مخصوصا اگر دو اتاق در ارتباط کامل با هم قرار داشته باشند.
  2. تصویر کلی از اداره با تمامی دفاتر باید در ذهن داشته باشید. می بایست الگوهایی مناسب با نوع کار اداره و میزان جدیت آن انتخاب شود. بهتر است برای کف از الگو های طرح چوب، برای دیوارها از تک رنگ های ساده و در صورت وجود تکه فرش یا موکت از طرح هایی مناسب با کف اتاق بهره ببرید.
  3. به منظور عمق بخشیدن به اتاق و زیباتر شدن طرح دیوار پوش از آینه استفاده کنید.
  4. برای اینکه سقف اتاق بلند تر به نظر برسد بهتر است از نوارهای عمودی و رو به بالا در دیوار ها استفاده شود. برای اینکه سقف بازتر به نظر برسد بهتر است که از رنگ های روشن تر استفاده شود.
  5. در اتاق هایی که سقف بلند دارد برای اینکه احساس راحتی بیشتری شود می توان از دیوار کوب تیره استفاده کرد. همچنین استفاده از نوار های افقی گسترده در لبه های بالایی اتاق نیز می توان بسیار موثر باشد.
  6. به منظور اینکه اتاق کشیده تر به نظر بیاید، می توانید از الگوهای باز و کوچک با رنگ های روشن استفاده کنید. برای بزرگ تر نشان دادن می توان دیوار پوش و مختصات کلی دیوار های اتاق را با خطی توپر و تک رنگ یکنواخت کرد. بهتر است این خطوط بسته نشوند یا به هم نرسند و انتهای بازی داشته باشند. استفاده از تکه های بزرگ و تیره رنگ از دیوار پوش ها فضای اتاق های بزرگ را خودمانی تر می کند و احساس راحتی بیشتری برای کارکنان و مشتریان ایجاد می شود.
  7. می توان با استفاده از دیوار کوب طرح چوبی یا شطرنجی یا الگوهای مختلف بر روی یک دیوار فضای اتاق را از حالت یکنواخت تغییر داد و عملکرد کارکنان را بالا برد. نکته استفاده از پنل های دیواری است. هیچ قانونی وجود ندارد که بیان کند حتما پنل های دیواری باید از چوب باشند منتها دیوارکوب های چوب و ام دی اف به لحاظ تنوع رنگ و طرح و همچنین ماندگاری بالا بیشتر توصیه می شود. همواره به یاد داشته باشید از ویژگی های مهم طراحی خلاقانه بودن آن است.
  8. نکته مهم دیگر در استفاده از دیوار پوش ها، هماهنگی آنها با مبلمان اداری است. حتما از دیوار پوش های متناسب با مبلمان دفتر استفاده کنید. به عنوان مثال اگر از مبلمان مدرن یا فلزی استفاده می کنید بهترین انتخاب دیوار پوش های شطرنجی با رنگ های سیاه یا خاکستری و سفید است.

هفت کلید بهبود طرح دیوار کوب در فضای فیزیکی کار

آنچه در استفاده از دیوار پوش ها مهم است، رعایت مطابقت پنل ها و الگوهای آنها با هم است. در نهایت هیچ مانعی برای طراحی وجود ندارد و تنها محدودیت برای شما تصوراتتان می باشد.

شرکت فضاگویا با تولید دیوارپوش های 8 میلی متری و 16 میلی متری که از پانلهای افقی و عمودی تشکیل شده است، امکان انتخاب راحت و با کیفیت را برای مشتریان خود فراهم آورده است.

فضاگویا همواره سبکی و نصب راحت را در کنار تنوع طرح و رنگ برای دیوارکوب های خود در نظر دارد.

این شرکت دیوارپوش را در سه نوع ساده، پنلی و طراحی خاص عرضه می کند. برای مشاوره رایگان با کارشناسان با تجربه مجموعه با شماره 89387 تماس بگیرید.

سایر مقالات
نکاتی مهم برای انتخاب بهتر فضای اداری
نکاتی مهم برای انتخاب بهتر فضای اداری
نکات مهم درباره انتخاب فضای اداری را بدانید. می توانید با داسنتن نکات مربوط به انتخاب فضای اداری بهره وری کار خود را بالا ببرید و سود خوبی نیز بدست آورید
ادامه مطلب
قیمت پارتیشن اداری بر چه اساسی مشخص می‌شود؟
قیمت پارتیشن اداری بر چه اساسی مشخص می‌شود؟
مزیتی که پارتیشن اداری نسبت به سایر جداکننده‌ها دارد این است که علاوه بر داشتن قابلیت جا به جایی می‌توان نور فضا را نیز با آنها تنظیم کرد. اما قیمت پارتیشن‌ها بر چه اساسی تعیین می‌شود؟ چگونه است که برخی از پارتیشن‌های اداری قیمت بالاتری نسبت به دیگر پارتیشن‌ها دارند؟
ادامه مطلب
استفاده بهینه از فضای اداری
استفاده بهینه از فضای اداری
هر فضایی با توجه به کاربرد خود نیازمند چیدمان و دکوراسیون مورد نیاز خود است.بخش های مختلف اداره، از اتاق کارکنان گرفته تا اتاق مدیریت را مبلمان اداری در بر می گیرد
ادامه مطلب
ترفندهایی برای بزرگ جلوه دادن اتاق کارهای کوچک
ترفندهایی برای بزرگ جلوه دادن اتاق کارهای کوچک
برای طراحی اتاق کارهای کوچک موارد بسیاری را باید در نظر بگیریم که شرکت تولید مبلمان اداری فضا گویا در مقاله زیر به توضیح نکات کلیدی و مفید درباره چیدمان و نوع مترلیال مناسب می پردازد
ادامه مطلب