تکنیک های اثربخش برای زیبا کردن دفتر کار با کانترها

بی نظمی و آشفتگی بر روی راندمان کاری شما تاثیر می گذارد. اگر شما بی نظم باشید هر چیزی وقت شما را می گیرد و کار کردن را برایتان سخت می کند. علاوه بر این بی نظمی از زیبایی های دفتر کار کم می کند. برای مقابله با این مشکلات می توان از راه های متفاوتی استفاده کرد. یکی از این راه ها استفاده از میز کانتراست. در ادامه نکاتی در این مورد بیان می شود.

تکنیک های اثربخش برای زیبا کردن دفتر کار با کانترها

-مرتب سازی روزانه

هر روز عصر تمامی کارمندان میز خود را بدون توجه به اینکه چقدر نامرتب است رها کرده و می روند اما غافل از اثرات آن بر روی ذهن خود می باشند. زمانی که صبح فردا سرکار می آیند با منظره بی نظم از میز خود مواجه می شوند و ذهنشان درگیر این موضع می گردد، پس به این دقت نکنید که دفتر تمیز است و نیازی به مرتب سازی ندارد. میز کار و کانتر به دلیل اینکه کل روز استفاده می شود نیاز به مرتب کردن دارد. اینکار علاوه بر اینکه به اسناد نظم می دهد باعث می شود ظاهر دفتر آراسته به نظر برسد. به صورت کلی زمانی که از کانتر استفاده می شود نمی توان بی نظم بود و باید هر روزه آن را مرتب کرد.

2-برای هر چیز جایی در نظر بگیرید

هر شئ که بر روی میز کانتر یا داخل کشو قرار دارد باید جایی مخصوص به خود داشته باشد تنها در این صورت است که دفتر ظاهر مناسب خود را حفظ خواهد کرد. اگر هر شئ مکان خاص خود را نداشته باشد سطح میز تبدیل به مکان آن می شود و باعث بی نظمی و کاهش بهره وری می گردد. از کارمندان بخواهید هر روزه دفتر کار خود را مرتب کنند و اشیا را سر جای خود قرار دهند.

تکنیک های اثربخش برای زیبا کردن دفتر کار با کانترها

 3-تهیه فضای زیاد

یکی از دلایل بی نظمی این است که واقعاً وسایل کارمند بر روی میز قرار نمی گیرد. این مشکل با استفاده ازانواع میز کانترقابل حل است. هر چند ممکن است کانتر از میز کار بزرگ تر باشد اما سطح زیادی دارد و به خوبی افراد قادرند وسایل خود را بر روی آن بچینند و از آنها استفاده کنند. بهتر است برای اینکه فضای بیشتری در اختیار داشته باشید اشیا به صورت عمودی بر روی میز چیده شوند تا هم دسترسی راحت تر باشد و هم زیبا تر به نظر برسد.

4- عکس گرفتن

برای اینکه اثر بخشی کانتر ها را به کارمندان نشان دهید و به آنها بفهمانید که چقدر کانتر در حفظ نظم و زیبایی دفتر موثر بوده است، از دفتر قبل از اینکه کانتر تهیه شود عکس بگیرید و سپس پس از خرید کانتر و قرار دادن وسایل بر روی آن دوباره از همان قسمت عکسی تهیه کنید. تنها کافی است  تغییر این دو عکس را به کارمندان نشان دهید و منتظر نتیجه آن بمانید!

5- قرار گیری کابل ها

قرار داشتن کابل ها بر روی زمین یا روی میز کار به صورت نامنظم از زیبایی دفتر می کاهد و همچنین عملکرد کارمندان را به دلیل سردرگمی در استفاده از این کابل ها کاهش می دهد. از دیگر مزایای کانتراین است که کابل و سیم به راحتی در زیر آن قرار می گیرد و هرگز شاهد آشفتگی آنها نخواهید بود.

6-داشتن فضای مخفی

یکی از معایب میز های مسطح این است که همه چیز باید بر روی آن قرار بگیرد و قابل مشاهده است به همین دلیل کوچک ترین تجمع اشیا به شکل بی نظمی در می آید و باعث آشفتگی می شود. این مشکل توسط کانتر های دو قسمتی حل شده است. در قسمت بالا سطح کوچک تری قرار می گیرد و قسمت پایین سطح بیشتری برای کار خواهد داشت. از این رو قادر خواهید بود برخی از اشیا را که همزمان بکار می برید بدون اینکه بی نظم بنظر برسند بر روی میز قرار دهید. با این حال، این موضوع باعث نمی شود که روزانه میز خود را مرتب نکنید.

در پایان یادآور می شویم که کارشناسان و طراحان فضاگویا بعد از دیدن محل مشتریان برای قراردادن کانتر، با توجه به امکانات و بودجه آنها، بهترین و مناسب ترین پیشنهاد را به آنان می دهند.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان فضا گویا با شماره 89387 در تماس باشید.

سایر مقالات
بهره گیری از پارتیشن اداری در فضای اداری
بهره گیری از پارتیشن اداری در فضای اداری
در شرکت و سازمان ها کاربردهای پارتیشن های اداری متفاوت میباشد. از مهمترین کاربردهای پارتیشن های اداری میتوان به مخفی نمودن ستون ها و دیوارهای کج اشاره کرد.
ادامه مطلب
نقش چرم در صنعت مبلمان اداری
نقش چرم در صنعت مبلمان اداری
یکی از کارهایی که مبلمان اداری در دفاتر کار انجام می دهند زیباسازی و بهینه کردن فضاها است. هرچه که کار طراحی این المان، مهندسی تر باشد و استاندارد های بیشتری را در بر بگیرد
ادامه مطلب
پارتیشن اداری آکوستیک
پارتیشن اداری آکوستیک
پارتیشن های اداری به جداره ها یا پنل های جدا شدنی می گویند که برای تقسیم فضای اداری یا دفتر استفاده می شوند. پارتیشن های اداری می توانند دارای درب یا بدون درب باشند. معمولا برای دسته بندی فضاهای کوچک و شخصی سازی محیط برای هر کارمند از پارتیشن استفاده می شود.
ادامه مطلب
تأثیر متقابل طراحی فضاهای اداری و مبلمان اداری
تأثیر متقابل طراحی فضاهای اداری و مبلمان اداری
طراحی محیطی که در داخل آن قرار می‌گیرید شامل دو بخش می‌شود. یکی مربوط به طراحی فضا و محیطی است که در اختیار دارید و دیگری نیز شامل وسایل، اکسسوری و در واقع مبلمانی است که قرار است در این فضا قرار گیرند
ادامه مطلب