تاثیر میز کارمندی بر دکوراسیون داخلی ادارات

فضایی از اداره که میز در آن قرار می گیرد به نوع میز و نیز ساختار دفتر بستگی دارد. ماهیت مکان کار می تواند محدودیت های قابل توجهی در چگونگی قرار دادن میز کارمندان ایجاد سازد. قرار دادن میز در اتاق مشکلی است که اغلب طراحان با آن سروکار دارند. قرار دادن مناسب میز باعث می شود که کارها بهتر صورت گیرد و از آشفتگی دفاتر جلوگیری شود از طرفی باعث می شود عملکرد کارمندان بالا برود و راندمان کار بهتری داشته باشند. بر این اساس دو قاعده کلی برای چینش میز بر اساس مکان دفتر وجود دارد.

  1. میز را به گونه ای قرار ندهید که پشت تان به سمت ورودی در باشد. بهتر است از پشت کردن به در ورودی اجتناب شود زیرا با اینکار زمانی که سایر افراد از پشت صندلی عبور می کنند باعث می شود که حریم خصوصی کارمند رعایت نشود و تمرکز او بر هم بخورد. از طرف دیگر پشت کردن به در صورت خوشی برای کسی که وارد اتاق می شود ندارد و نوعی بی ادبی تلقی می شود.
  2. در صورت امکان، میز را به صورت عمود به ورودی اتاق قرار دهید. چنین چینشی باعث افزایش تمرکز و کنترل می شود. بهتر است میز را دقیقا رو به روی در قرار ندهید زیرا در این صورت با هر آمد و شدی که از کنار در صورت می گیرد تمرکز کارمند برهم می خورد. با اینحال همواره این امکان وجود ندارد که میز را بدین صورت قرار دهید. مهمترین نکته ای که باید در مورد چینش میزاداریمد نظر قرار دهید این است که میز رو به دیوار و پشت به در نباشد.

تاثیر میز کارمندی بر دکوراسیون داخلی ادارات

البته میز های Uشکل و Lشکل به گونه ای هستند که قسمتی از آنها رو به دیوار خواهد شد. در این مواقع باید به محل قرار گیری صندلی توجه شود یعنی صندلی نباید رو به دیوار یا پشت به در ورودی قرار گیرد. در میز های Lشکل بهتر است مانیتور کامپیوتر خود را در محل تلاقی دو قسمت میز قرار دهید. با انجام اینکار به راحتی می توانید از هر دو طرف میز استفاده کنید و فضای بیشتری برای کار داشته باشید و از طرفی قواعد مربوط به قرار گیری میز را نیز رعایت کرده اید.

تاثیر میز کارمندی بر دکوراسیون داخلی ادارات

اگر می خواهید از میز های Uشکل و Lشکل استفاده کنید، بهتر است طرح چینش وسایل در اتاق از چپ به راست باشد. بهتر است صندوق ورودی و تجهیزات را در قسمت چپ بچینید. سمت راست را باز بگذارید تا بتوانید به راحتی پذیرای مراجعه کننده باشید. با این طرز چینش، زمانی که کارمند نشسته باشد مشکلی با وسایل خود و ارائه خدمات نخواهد داشت.

گاهی اوقات طرح اتاق به گونه ای است که به کارمند اجازه چینش بالا را نمی دهد. در این مواقع بهترین کاری را که می توانید، انجام دهید و به اصول ذکر شده توجه نداشته باشید. به عنوان مثال اگر اتاق کوچکی برای طراحی دارید ممکن است مجبور شوید میز را به گونه ای قرار دهید که پشت به در ورودی باشد زیرا بهترین راه برای چینش این جنین حالت هایی همین است. اگر تنها راه حل ممکن اجرای این روش است پس چاره ای نیست و باید اینگونه طراحی صورت گیرد.

البته با تمام این تفاسیر، باید یادآور شویم که امروزه طرح و رنگهای متنوع میزهای کارمندی به گونه ای است که خود این میزها بخشی از دکوراسیون محیط کار به حساب می آیند و فارغ از نحوه چینش و قرارگیری آنها موجب زیبایی دفترکار و جلب توجه مراجعه کننده می شوند.

شرکت فضاگویا، به عنوان یکی از تولیدکنندگان با سابقه مبلمان اداری در ایران، ساخت و طراحی میز کارمندی را براساس سلیقه مشتریان انجام می دهد.  فضاگویا با نوآوری در صنعت چوب و ام دی اف، زیبایی، کیفیت و دوام میزهای کارمندی را تضمین می نماید. این شرکت،  ام دی اف را برای ساخت میز کارمندی مناسبترین متریال معرفی می نماید. زیرا امکان تنوع در ساخت این جنس میز بسیار بالاست.

برای بازدید از نمونه های میز اداری، از گالری تصاویر این شرکت بازدید فرمایید و در صورت تمایل با کارشناسان فضاگویا، رایگان مشاوره نمایید.

سایر مقالات
چگونه مبلمان اداری با قیمت مناسب تهیه کنیم؟
چگونه مبلمان اداری با قیمت مناسب تهیه کنیم؟
تهیه مبلمان اداری با قیمت خوب یکی از دغدغه های خریداران این کالا می باشد. سایت های اینترنتی بهترین گزینه برای تهیه مبلمان اداری با نرخ مناسب خواهد بود.
ادامه مطلب
جزئیات طراحی دفتر کار و مبلمان اداری یک شرکت تجاری
جزئیات طراحی دفتر کار و مبلمان اداری یک شرکت تجاری
خلاقیت و عملکرد بالا مشخصه یک شرکت تجاری موفق است. یکی از مهمترین روش ها برای اینکه شرکتی موفق باشد، استفاده درست از فضای فیزیکی شرکت است.
ادامه مطلب
انواع میز در دسته بندی مبلمان اداری
انواع میز در دسته بندی مبلمان اداری
مبلمان اداری از میزهای مختلفی برخوردار هستند که هریک کارایی متفاوتی دارند. میز پذیرایی , میز کارشناسی و گیشه از محصولات مبلمان اداری محسوب می شوند.
ادامه مطلب
چگونه اتاق کار پرسنل را با دکوراسیون نظم بیشتری دهیم؟
چگونه اتاق کار پرسنل را با دکوراسیون نظم بیشتری دهیم؟
نظم و زیبایی محیط کار را می توان به عنوان اصلی ترین عوامل تاثیرگذار بر بازدهی کارکنان دانست.
ادامه مطلب