معرفی انواع سبک های فایل اداری در دکوراسیون داخلی ادارات

به منظور آغاز پروژه طراحی داخلی، قطعا می خواهید بدانید چه سبک هایی وجود دارد که می تواند باعث آرامش بیشتر و محیط راحت تر برای کار بشود. در این مقاله تعدادی از سبک های دکوراسیون داخلی ادارات و نیز برخی از ویژگی های آنها بیان می شود. نکته ای که باید بدان توجه کنید این است که به علاقه مندی حرف اول را در طراحی می زند مثلا اگر از طراحی کلاسیک خوشتان می آید و حس خوبی نسبت به آن دارید به دنبال دکوراسیون مدرن و پیچیده امروزی نروید زیرا باعث کاهش عملکرد شما می شود.

معرفی انواع سبک های فایل اداری در دکوراسیون داخلی ادارات

1-سبک مدرن مینیمالیستی

در این سبک دقت بسیار زیادی وجود دارد، هیچ چیزی بیش از اندازه نیست و زمینه شلوغی ندارد. در این سبک تاکید بر ساده سازی است اکثرا از رنگ های روشن استفاده می شود و اگر بخواهیم دقیق تر بگویم از رنگ های پر زرق و برق استفاده می شود. اشیا اغلب دارای شکل های هندسی دایره ای، مستطیلی و مثلثی هستند و سطح آنها بسیار تمیز و براق است و هیچ طرح و یا جزئیاتی بر روی آن دیده نمی شود. سبک مدرن مینیمالیستی، همانطور که از اسم آن مشخص است، ساده ترین حالت ممکن را به نمایش می گذارد.

2- سبک کلاسیک

این سبکی توسعه یافته و خالص شده است و پر از جزئیات می باشد؛ این جزئیات را می توان در ساختار فایل های اداری، به طور خاص در رنگ ها و ست آنها، مشاهده نمود.

معرفی انواع سبک های فایل اداری در دکوراسیون داخلی ادارات

3-سبک روستیک

طراحی این سبک شلوغ است و همراه با جزئیات زمخت می باشد.

 4-سبک کلاسیک تفسیری

این سبکی اصلاح شده و ظریف است. در این حالت جزئیات سبک کلاسیک شمایی تازه به خود می گیرند. اشیا همان حالتی قدیمی و کلاسیک خود را دارند با این تفاوت که برخی به روز رسانی ها و نوآوری های سبک مدرن در آن اعمال می شود. به عبارتی دیگر ترکیبی از سبک کلاسیک و مدرن می باشند. در این سبک بیشتر، سطوح اشیا به رنگ طلایی یا نقره ای پرداخت کاری می شوند.

5- سبک رترو

این سبک مربوط به دهه های 50، 60 و70 است. در این سبک از رنگ های جیغ و سبک های بامزه استفاده می شد.

6- سبک ماوریک

این سبک بخشی از سبک مدرن می باشد. این سبک رویکردی نوآورانه، غیر معمول و نا متعارف دارد. طراحان جوان در این سبک به قوانین موجود اعتنایی ندارند. ساختار را می توان با اتصال اشیا به یکدیگر ایجاد کرد، ترکیب حجم ها و رنگ ها را می توان حتی برای اتاق های مشابه به صورت تصادفی انتخاب کرد. به ظاهر هیچ چیز اتفاق نمی افتد، اما این کار بخش از خروجی چنین سبکی خواهد بود.

معرفی انواع سبک های فایل اداری در دکوراسیون داخلی ادارات

7- سبک معاصر

این سبک ترکیبی از سبک مدرن و معاصر می باشد اما نوع رنگ و وسایل انتخاب شده متفاوت می باشد. این طراحی زیاد مدرن، جدید و تازه به نظر نمی رسد. رنگ ها در این سبک متعادل و گرم هستند. در این سبک بیشتر از چوب در ساخت میز اداری , میز مدیریتیو اشیا استفاده شده به گونه ای که در سطح آنها پولیش کاری بیشتری صورت گرفته و بهتر پرداخت شده اند.

 8- سبک هایتک (تکنولوژی بالا)

سبک هایتک صورت خلاقانه سبک مدرن است. تاکید این سبک بیشتر بر ساختار اشیا است به گونه ای که جزئیات در آن به صورت تصادفی تعریف نشده اند و بخشی از آن ساختار می باشند. اشکال پر پیچ و خم، چند تکه، اشیا فلزی با سطح خشن و لامپ های خاص از ویژگی های این سبک هستند. در این مدل معمولا مقداری کمی چرم بکار رفته است. رنگ ها مورد استفاده اغلب خاکستری، سفید و تیره هستند

حال که سبک مورد علاقه خود را پیدا نمودید، در شرکت فضاگویا این امکان وجود دارد که تمام مبلمان اداریشما بر مبنای همین سبک انتخابی شما، طراحی شود.

یکی از مواردی که با توجه به سبک انتخابی شما طراحی خواهد شد، فایل اداریمی باشد. این فایلها نه تنها موجب راحتی امور اداری می شود، بلکه زیبایی خاصی را نیز به محیط شرکت می بخشد. به همین دلیل است که تولید کنندگان از جمله شرکت فضاگویا، سعی بر این دارند تا در ساخت این فایلها از طرح های جدید و زیباتر استفاده نمایند. فایل های اداری اغلب به صورت کشویی طراحی می شوند که تعداد کشوهای آن به سفارش مشتریان بستگی دارد اما طراحی و شکل فایلها به سلیقه و امکانات طراح و سازنده بستگی دارد.

فضاگویادر پیاده سازی طرحهای انتخابی مشتریان خود، هیچ محدودیتی ندارد. برای مشاوره رایگان با کارشناسان مجموعه با شماره 89387 تماس حاصل فرمایید.

سایر مقالات
پارتیشن اداری و مزایای آن
پارتیشن اداری و مزایای آن
با توجه به گسترده شدن فعالیت داخلی شرکت ها، گاهی کمبود فضا به یک مشکل اساسی تبدیل می شود. همچنین برای ساختمانهایی که استیجاری هستند، امکان تقسیم فضا تنها از یک راه ممکن است و
ادامه مطلب
تفاوت های مبلمان اداری لوکس و مدرن
تفاوت های مبلمان اداری لوکس و مدرن
در این مقاله می خواهیم با تفاوت های مبلمان اداری لوکس و مدرن آشنا شویم. دانستن تفاوت های مبلمان اداری لوکس و مدرن سبب می شود انتخاب بهتری داشته باشیم
ادامه مطلب
تفاوت دکوراسیون داخلی با طراحی داخلی چیست؟
تفاوت دکوراسیون داخلی با طراحی داخلی چیست؟
دکوراسیون داخلی اغلب با طراحی داخلی اشتباه گرفته می شود و این دو عبارت به جای هم بکار گرفته می شوند. شباهات بسیاری بین این دو شغل وجود دارد. در واقع تفاوت اینها بسیار کم است و تنها چند مورد از این اختلافات وجود دارند که برخی از اینها بسیار ظریف، برخی دیگر اختلافات قابل توجهی هستند.
ادامه مطلب
نکاتی در مورد انتخاب مبلمان اداری
نکاتی در مورد انتخاب مبلمان اداری
میزهای اداری دارای انواع مختلفی هستند. بسته به اینکه میز برای چه نوع سمتی و یا هدفی استفاده شود شکل و عملکرد این میزها متفاوت است
ادامه مطلب